Ocún SBEA ADJUST 20-100 cm
Pihenőszár
Az Ocún márkájú Sbea Adjust 20-100 cm pozicionáló kötél a legbiztonságosabb önmagunk biztosításához. A rajta található féket úgy tervezték, hogy lehetővé tegye a hossz könnyű beállítását.
Termékleírás
Az Ocún márkájú Sbea Adjust Twin 40/20-100 cm pozicionáló kötél a legbiztonságosabb önmagunk biztosításához. A rajta található féket úgy tervezték, hogy lehetővé tegye a hossz könnyű beállítását.
Rendkívül felhasználóbarát. A pozicionáló kötél hossza 20 - 100cm között állítható. A karabiner egy gumis részbe rögzíthető, ez a karabiner helyzetét is rögzíti.
Fő tulajdonságok:
- a legbiztonságosabb pozicionáló kötél önmagunk biztosításához
- tartós dinamikus kötélből készült
- az esési tényező elnyelése 2
- a karabiner gumis részbe rögzíthető
- integrált fék a hossz optimális beállításához
Paraméterek
- Márka
- Ocún
- Súly
- 140 g
- Hossz
- 100 cm
-
Standkötél típusa
Statikus – alkalmas biztosítóállásban való pihenésre vagy ereszkedéskor.
- Előnyök: Egyszerű, könnyű, kopásálló.
- Hátrányok: Nem rugalmas, fix hosszúságú.
Dinamikus – lehetővé teszi a kisebb mozgásokat pihenés közben anélkül, hogy túlzottan korlátozna.
- Előnyök: Kényelmes, elnyeli az apró mozdulatokat.
- Hátrányok: Korlátozott tartósság hosszú távú használat és kopás esetén.
Pozicionáló – rugalmasan állítható hosszúság, ideális több kötélhosszas utakhoz.
- Előnyök: Sokoldalú, könnyen állítható.
- Hátrányok: Kissé nehezebb és bonyolultabb kialakítás.
Daisy Chain – leggyakrabban a technikai mászásnál használják biztosításra és felszerelés kezelésére
- Előnyök: Multifunkciós, egyszerű hosszállítás.
- Hátrányok: Nem megfelelő használat esetén fennáll a hibás biztosítás kockázata.
- Állítható
- Szín
- fehér/piros / fehér/kék
- Gyártó színmegnevezése
- Blue/White / Red/White
- Garancia
- 24 hónap
- Termékkód
- EAN kódszám
A gyártóról
A cseh Ocún márka 1988 óta foglalkozik mászócipőkkel és beülőkkel, igaz akkor még Rock Pillars név alatt kezdte meg működését. 1994-ben elkezdték az első termékek sorozatgyártását, majd pedig 4 évvel később Ocún márkanév alatt egyéb mászó felszerelések gyártásába is belekezdtek, mint a bouldermatracok, expressz hurkok, stb. A cég rövid időn belül egyre több országban ismertté vált, így újabb és újabb termékeket is felvettek a kínálatukba. Jelenleg a vállalatnak nagyjából 130 munkatársa van, akik fejlesztik és legyártják a mászó felszereléseket, 2015-től mindezt már csakis az Ocún név alatt. A cég továbbra is Csehországban gyártatja termékeit, melyeket folyamatosan tesztelnek különféle mászók segítségével.