Ocún Sbea Twin Lanyard 9,5-9,8Mm 40/75Cm
Pihenőszár
Sbea Twin Lanyard 9,5-9,8 mm 40/75 cm az Ocún gyártótól egy dupla pozicionáló kötél, amely a belay stand-on való elkapcsoláshoz szolgál.
Termékleírás
Az Ocún Sbea Twin Lanyard 9,5-9,8 mm 40/75 cm kettős kötélhurok energiaelnyelővel, amely teljesíti a profi maszók magas elvárásait is. Speciális gumiborítással a karabinerek felszerelése még egyszerűbb lesz, mint korábban. Ez a modell ideális biztosításhoz is. Ellenálló dinamikus kötélből készült, így nagyon ellenálló kialakítású.
A Ocún pozicionáló kötél előnyei:
- a legbiztonságosabb hurok (Lanyard) a standon való biztosításhoz
- rövidebb szár a kényelmesebb ereszkedés érdekében
- ellenálló dinamikus kötélből készült
- eséselnyelés 2-es faktorral
- gumibetét a karabiner megfelelő rögzítéséhez
Paraméterek
- Márka
- Ocún
- Hossz
- 75 cm
-
Standkötél típusa
Statikus – alkalmas biztosítóállásban való pihenésre vagy ereszkedéskor.
- Előnyök: Egyszerű, könnyű, kopásálló.
- Hátrányok: Nem rugalmas, fix hosszúságú.
Dinamikus – lehetővé teszi a kisebb mozgásokat pihenés közben anélkül, hogy túlzottan korlátozna.
- Előnyök: Kényelmes, elnyeli az apró mozdulatokat.
- Hátrányok: Korlátozott tartósság hosszú távú használat és kopás esetén.
Pozicionáló – rugalmasan állítható hosszúság, ideális több kötélhosszas utakhoz.
- Előnyök: Sokoldalú, könnyen állítható.
- Hátrányok: Kissé nehezebb és bonyolultabb kialakítás.
Daisy Chain – leggyakrabban a technikai mászásnál használják biztosításra és felszerelés kezelésére
- Előnyök: Multifunkciós, egyszerű hosszállítás.
- Hátrányok: Nem megfelelő használat esetén fennáll a hibás biztosítás kockázata.
- Dinamikus
- Szín
- rózsaszín / zöld
- Gyártó színmegnevezése
- Green / Icemint / Purple
- Garancia
- 24 hónap
- Termékkód
- EAN kódszám
A gyártóról
A cseh Ocún márka 1988 óta foglalkozik mászócipőkkel és beülőkkel, igaz akkor még Rock Pillars név alatt kezdte meg működését. 1994-ben elkezdték az első termékek sorozatgyártását, majd pedig 4 évvel később Ocún márkanév alatt egyéb mászó felszerelések gyártásába is belekezdtek, mint a bouldermatracok, expressz hurkok, stb. A cég rövid időn belül egyre több országban ismertté vált, így újabb és újabb termékeket is felvettek a kínálatukba. Jelenleg a vállalatnak nagyjából 130 munkatársa van, akik fejlesztik és legyártják a mászó felszereléseket, 2015-től mindezt már csakis az Ocún név alatt. A cég továbbra is Csehországban gyártatja termékeit, melyeket folyamatosan tesztelnek különféle mászók segítségével.