Victorinox recés 10 cm
Zöldségvágó kés
- Pengehossz:
- 10 cm
Termékleírás
Victorinox konyhai kés a Swiss Classic Collection darabja, ideális bármilyen zöldség vagy gyümölcs előkészítésére. Könnyen és pontosan lehet vele szeletelni. Rövidebb, 10 cm hosszú recés, hegyes pengével rendelkezik. Egy remek kidolgozású kés jó áron.
A Victorinox zöldségvágó kés fő előnyei:
- zöldségek és gyümölcsök előkészítésére
- felhasznált anyagok: rozsdamentes acél és műanyag
- pengehossz: 10 cm
- recés penge
- éles hegy
- súly: 31 g
A Swiss Classic Collection bemutatása:
Paraméterek
- Márka
- Victorinox
- Súly
- 31 g
- Pengehossz
- 10 cm
- Anyag
- Rozsdamentes acél / Polypropylen
- Szín
- piros / narancs / világoszöld / sárga
- Gyártó színmegnevezése
- red
- Garancia
- 24 hónap
- Termékkód
- 76017404
- EAN kódszám
A gyártóról
A svájci Victorinox márkát Karl Elsener alapította, aki 1884-ben, Ibach városában kovácsműhelyt nyitott. A kezdetektől fogva a katonai kések fejlesztésének áldozta ideje nagy részét, amelyek ekkor még nehezek és robosztusak voltak. Elsner könnyített a késeken és konzervnyitóval, csavarhúzóval szerelte fel őket. Később egy kisebb pengével, dugóhúzóval és vésővel is bővítette a késeket, majd ezt az új modellt elnevezte "tiszti késnek" és 1897. június 12-én bejegyeztette a szabadalmi hivatalban.
A Victorinox elnevezés két szó akronímájaként jött létre, mégpedig a Victoria névből (így nevezték Elsner anyukáját) és az Inox szóból (rozsdamentes acél). A Victorinox jelenleg Európa legnagyobb késgyártója, mely a világ legtöbb országába exportálja termékeit. Egy egész generációnak egyet jelent a kiváló funkcionalitással és minőséggel.